Okolica

Region Sławy i okolic leży w Polsce środkowo-zachodniej, na wschodnich krańcach województwa Lubuskiego. Swą popularność zyskał dzięki malowniczym krajobrazom oraz kilkunastu jeziorom. Największe z nich to Jezioro Sławskie o powierzchni przekraczającej 800 ha, będące największym w województwie lubuskim. Jezioro Sławskie, zwane jest też Śląskim Morzem, ponieważ, podczas mglistych, jesiennych poranków jego wody wydają się być bez kresu. O każdej porze roku jezioro ma inny wygląd. Przyciąga swym pięknem, wielkością, urokiem. Miejscowość Lubogoszcz, w której leży nasza agroturystyka, DOM 4a, znajduje się bezpośrednio nad Jeziorem Sławskim. Szczególne położenie wioski otoczonej dziką naturą, pięknymi lasami i rozległymi łąkami, sprawia, że Lubogoszcz staje się odskocznią od miejskiego zgiełku. Dla osób zmęczonych pracą, codziennym stresem, hałasem, DOM 4a jest wymarzonym miejscem odpoczynku. Gwarantujemy spokój i relaks na łonie natury w miłym i domowym towarzystwie. Natomiast dla osób, które preferują aktywny wypoczynek DOM 4a może zaoferować rowery, a także zorganizować przejażdżki konne, rejsy żaglówkami, kajaki, łódki, itp.

 

01

Plaża w Lubogoszczy

 

02

Wieża Joanna

 

03

Ścieżki rowerowe

 

04

Szlak wina i miodu

POLECAMY:

- pełne uroku kąpieliska i słoneczne plaże jeziora sławskiego.

- lubuski szlak wina i miodu. Szlak to obecnie przeszło pięćdziesiąt miejsc, gdzie można doświadczyć zderzenia historii i teraźniejszości lubuskich tradycji winiarskich i pszczelarskich.

- szlaki rowerowe, turystyczne oraz ścieżki przyrodniczo-leśne.

- przystanie żeglarskie i wypożyczalnie sprzętu wodnego.

- leśne spacery, podczas których można zbierać grzyby, jagody i dzikie jeżyny.

- możliwość zakupu produktów regionalnych (jaja, miody, masło, ser biały i żółty, wędliny, pierogi, chleb, przetwory, nalewki).- pyszne i naturalne wyroby regionalne. Sława i okolice słyną z produkcji wędlin i kiełbas. Zakład Produkcji Mięsnych Sława skoncentrowany jest przede wszystkim na przetwórstwie mięsa drobiowego, wieprzowego i wołowego. Technologia produkcji oparta jest na własnych, sprawdzonych recepturach. Wysoka jakość surowców mięsnych i dodatków funkcjonalnych, nowoczesne linie produkcyjne pozwalają utrzymać wysokie standardy produkcji.

- aleję gwiazd bluesa. Powstała ona w związku z odbywającym się w pobliskim Radzyniu Ogólnopolskim Festiwalem Bluesowym "Las, Woda i Blues". Honorową gwiazdę na tej alei ma Tadeusz Nalepa, nieżyjący już niestety wspaniały muzyk.

-  wieżę widokową „Joanna”. Wieża o szkieletowej konstrukcji drewnianej, zbudowana z drewna świerkowego i częściowo modrzewiowego; wysokość ok.40m; dwie platformy widokowe (na wysokości ok.18m i 35m).

- opcjonalnie warsztaty z rękodzieła artystycznego oraz uczestnictwo w organizowanych plenerach malarskich i fotograficznych.

urlop wakacje wczasy lubuskie